Županijska smotra učeničkih zadruga BBŽ 2020./21.

Recikliraj i kreiraj!

Učenička zadruga KTŠ „COOL-kolektiva“ sudjelovala je na Županijskoj smotri UZ koja je ove je godine održana 31. svibnja online, zbog epidemioloških okolnosti.
Zadatak je bio snimiti video uradak u trajanju od 3 do 5 min gdje će zadrugari predstaviti svoju zadrugu i proizvod demonstrirajući praktičnu izradbu. Ta čast je ove godine pripala učenicama 4. a, razreda Lei Cindrić i Marti Biškup koje su to hrabro i dostojanstveno odradile.
Pod krilaticom RECIKLIRAJ I KREIRAJ učenice su predstavile naš proizvod koji smo nazvali EKO BILJKA 3U1. Odakle naziv?
Organsko sjeme povrća i cvijeća posijali smo u zemljom napunjene otpadne papirne tuljke od toalet papira te smo ih nakon rasta presadili u otpadne metalne limenke koje smo prethodno obojali i oslikali. Vidimo da tu ima puno ekologije, recikliranja, ali i kreativnosti.
Mentorica im je bila profesorica Ivana Štiglić, ali pomagale su i voditeljice ostalih sekcija UZ.
Pomagao je i učenik 3. a razreda, Stefano Palijan koji je snimio video uradak. Hvala Stefano.
Zahvaljujem se svima koji su reciklirali i pomogli nam u prikupljanju limenki i sjemena ili jednostavno podržavali naš rad i bili prijatelji zadruge.

Voditeljica UZ: Jadranka Rosić

Dijelite ovu objavu:
Skip to content