Zdenka Brebrić predstavila svoje književno stvaralaštvo

U ponedjeljak 14. studenoga 2022. u našoj knjižnici ugostili smo bjelovarsku književnicu, znanstvenicu i pedagoginju Zdenku Brebrić. Učenici 2. b i 3. a razreda upoznali su njezino književno stvaralaštvo, a Zdenka je na sebi svojstven i topao način interpretirala nekoliko priča iz nove zbirke Knjižničarka : grupni portret s d(r)amom. S obzirom na to da je moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige “Misli na sebe – čitaj!”, Zdenka nam je stručno pojasnila zašto je važno čitati i koje su dobrobiti čitanja za srednjoškolce. Naša pedagoginja Ornela Malogorski učenicima je dočarala kako je došlo do izdavanja ove zbirke priča. Kao predsjednica Hrvatskog pedagoško-književnog zbora, Ogranka Bjelovar, gospođa Malogorski s ponosom je istaknula orijentiranost ove udruge na izdavačku djelatnost, a posebno biblioteku Stvaralaštvo učitelja u kojoj se daje mogućnost prosvjetnim djelatnicima da iskažu svoje mnogobrojne interese te objave svoje publikacije. Na susretu smo saznali da se i naši učenici bave pisanjem, a svoja su pitanja u vezi stvaralačkog procesa uputili gošći koja im je pružila savjete i potaknula na još intenzivniji rad i ohrabrila ih da se okušaju na literarnim natječajima. Književni susret moderirala je knjižničarka Tatjana Kreštan, a u pratnji učenika bile su kolegica Andrea Štefanec i Božica Božoki.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content