Za maturantice i maturante!

Pismo maturanticama i maturantima!

Drage maturantice i maturanti!

Svjesni smo specifičnosti vremena u kojemu se svi nalazimo i velikih koraka koji su pred vama.
Kao da ste jučer bili na upisima. Brzo je sve prošlo. Počelo je s bukom i gužvom na školskim hodnicima, a završava tiho, bez zvona, bez školske buke i graje. Može se i tako.
Voljeli bismo da ste imali priliku zadnje dane provesti u svojim učionicama uz svoje prijatelje.
Ovo je veliko iskustvo za sve nas, prilika da se bolje osvrnemo oko sebe, da bolje upoznamo sebe i svoje mogućnosti, prilika da shvatimo koliko smo jaki i strpljivi.
Vjerujemo da ste ovo vrijeme iskoristili kako bi se više posvetili svojoj obitelji, jedni drugima, naučili uživati u jednostavnim stvarima, poput vlastitog dvorišta ili samo mirnog sjedenja kraj prozora… Možda ste naučili nešto novo, kuhati, raditi u vrtu ili polju, štedjeti novac…

Tijekom cijelog vašeg školovanja nastojali smo vas što bolje upoznati i pomagati vam na putu odrastanja. Znali smo koliko je svatko od vas drugačiji i poseban. Sada smo imali priliku spoznati to na neke druge, virtualne načine.
Zahvaljujući trudu koji ulažete u nastavi na daljinu i podršci vaših nastavnika i roditelja vjerujemo u uspješan završetak školovanja.
Lijepo je čuti kada se netko trudi i pohvaljujemo sve vas koji pokazujete koliko ste marljivi, zreli i odgovorni.
Budite ponosni na to. I mi smo ponosni na vas. Vaše su mogućnosti beskrajne.
Kada vam ljudi kažu da je nešto nemoguće, znajte da su to njihova ograničenja, a ne vaša. Na vašem putu ponekad će se naći kamenje, ali o vama ovisi što ćete napraviti s njim: zid ili most.
Sada je sigurno da ćete nastavu završiti na ovaj način, na daljinu.

Završni rad ćete putem e-maila poslati mentoru, a obranu završnog rada ćemo organizirati prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja i Stožera civilne zaštite.
Ispiti državne mature prema objavi ministrice Divjak će se pisati od 8 do 28. lipnja 2020. i to prema posebnom rasporedu i pravilima zaštite.
Sve informacije dobit ćete na vrijeme. Sve ćemo organizirati u skladu s uputama, prije svega brinući o vašoj dobrobiti.

Vjerujemo da ćemo, kada ovo prođe, pronaći priliku da se svi vidimo.
Budite vrijedni i odgovorni. Čuvajte svoje zdravlje i zdravlje ljudi oko sebe.
I ne zaboravite slogan naše škole „Sve što možete zamisliti, možete i ostvariti!“.

Sretno!
Vaša KTŠ Bjelovar