Vijeće učenika i građanska participacija mladih

U Samoboru je od 9. do 11. svibnja 2023. godine održan trodnevni trening za predstavnike Vijeća učenika srednjih škola i njihove koordinatore. Dvadesetak sudionika kroz brojne radionice i interaktivna predavanja učili su o ljudskim pravima, pravima mladih, dijalogu EU s mladima i funkcioniranju Vijeća učenika.

Bila je ovo sjajna prilika da u istoj skupini rade i mladi i njihovi nastavnici, odgajatelji, stručni suradnici i/ili ravnatelji. Suradničko učenje, dinamičan i poticajan rad, razmjena iskustava i ideja te nova prijateljstva velika su dobrobit ovog treninga. Posebno su oduševljavali mladih koji su svojim aktivnim sudjelovanjem i razvijenim kritičkim razmišljanjem pokazali da im trebamo dati više šanse i prilike da participiraju u raznim procesima koji se odnose na njih.

Trening je organizirala Mreža mladih hrvatske, a financiran je sredstvima Ureda UNICEF-a za Hrvatsku.

Našu školu predstavljale su Marija Palatinu, učenica 2. b razreda i pedagoginja Ornela Malogorski.

Ornela Malogorski

Dijelite ovu objavu:
Skip to content