Vedra promocija zbirke “Koka Kata”

Na ugodnom druženju s autoricom Darinkom Bojčić predstavili smo njenu zbirku poezije “Koka Kata”

U četvrtak 7. studenoga 2019. u prostoru školske knjižnice okupili su se svi oni koji su odlučili svoje slobodno vrijeme provesti družeći se s Darinkom Bojčić, koja je predstavila svoju zbirku poezije “Koka Kata”. Posebno nas raduje činjenica da je promocija održana u Mjesecu hrvatske knjige. Velik broj njezinih prijatelja, kolega, učenika, ali i suradnika na projektu izdavanja zbirke slušali su njezine stihove i mnoštvo detalja iz njezina života i stvaralaštva. Govorila je o svojoj obitelji, životu na selu, školovanju, počecima pisanja, ali i mnogobrojnim aspektima umjetničkoga izražavanja tijekom života. Čuli smo brojne anegdote o nastanku njezinih crteža, slika, figurica, umjetničkih i ukrasnih predmeta, a budući da je ona izrazito zanimljiv govornik, oduševila je sve prisutne svojim osebujnim stilom punim humora. Nije izostala ni interpretacija te smo u njenoj izvedbi čuli desetak pjesama. O procesu izdavanja zbirke i u ime nakladnika govorila je kolegica Ornela Malogorski, prof., pedagoginja u Komercijalnoj i trgovačkoj školi Bjelovar i predsjednica Hrvatskog pedagoško-književnog zbora, Ogranak Bjelovar. Čuli smo i detalje koji su prethodili ideji izdavanja zbirke i navela je sve osobe koje su sudjelovale u tom projektu. Budući da je zbirka ilustrirana, na promociji je govorila pedagoginja Dječjeg vrtića “Ciciban”, mr. sc. Branka Biketa Caktaš, koja je recenzentica zbirke i voditeljica aktivnosti koje su urodile brojnim dječjim radovima i crtežima, a koji su dali okvir Darinkinim stihovima u knjizi. Profesorica Ruža Milić bila je inspirirana Darinim pjesmama i odlučila je dio pjesama i uglazbiti te su se i notni zapisi našli u zbirci. Gostima je otpjevala po nekoliko taktova i time je zaokružena priča o postignutoj sinesteziji različitih vrsta umjetnosti, prožimanju književnosti, slikarstva i glazbe. Na kraju susreta ravnateljica Komercijalne i trgovačke škole Nataša Vibiral govorila je o vremenu dok je Dara bila dio kolektiva naše škole govoreći o vedrini, humoru i toplini kojima je obasipala kolege. Zahvalila joj je na divnoj večeri koju će dugo pamtiti.

Kolegice Etelka Testijan Nemet i Andrea Štefanec bile su u pratnji učenika 2. a i 3. a razreda, koji su sa zanimanjem pratili susret. Malu izložbu Darinih umjetničkih predmeta, figurica, nakita i slika u prostoru čitaonice postavila je knjižničarka Tatjana Kreštan, koja je pripremila susret i vodila razgovor s autoricom.

Autorice fotografija: Javorka Pangerčić i Ornela Malogorski.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content