Ususret Svjetskom danu čitanja naglas

Svjetski dan čitanja naglas (World Read Aloud Day) ove se godine obilježava 1. veljače. Ovaj se dan obilježava od 2010. godine, kada ga je utemeljila svjetska organizacija LitWorld. Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija razumijevanje za društvene probleme i omogućuje uspješan razvoj djeteta i osobe. Učenici 2. a obilježili su ovaj dan u školskoj knjižnici 27. siječnja 2023. Zajedno s profesoricom Jasminom Krznarić-Smok sudjelovali su u programu čitanja naglas, koji su osmislile učenice 2. a: Helena Pintarić, Melissa Gegić, Tea Pretković i Katica Pehnec. Odabravši autore i tekstove koji su im bliski Helena, Melissa, Tea i Katica čitale su naglas, a ostatak razreda koji je činio publiku pažljivo ih je slušao. O samoj manifestaciji oblježavanja Svjetskog dana čitanja naglas učenicima je govorila knjižničarka Tatjana Kreštan, koja je okupila učenice i dogovorila program u suradnji s profesoricom Jasminom Krznarić-Smok.