SRETAN SVJETSKI DAN UČITELJA 2021.

5. LISTOPADA – SVJETSKI DAN UČITELJA

SRETAN SVJETSKI DAN UČITELJA SVIM UČITELJIMA I UČITELJICAMA!

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.
Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Učitelji i učiteljice, nastavnici i nastavnice e su nositelji promjena jer svakodnevno potiču svoje učenike, buduće stručnjake, roditelje da budu bolji, da se razvijaju, da više znaju. Suočavaju se s mnogobrojnim izazovima koje donose suvremene društvene, znanstvene i tehnološke promjene, koje potiču i zahtijevaju promjene u konceptu učenja i poučavanja, razvoj inovativnih pedagogija, digitalnu transformaciju škola, razvoj učenja i poučavanja, interdisciplinarnost i multidisciplinarnost te mnogobrojne druge novosti… ????

Dijelite ovu objavu:
Skip to content