#samozdravičips: Prehrambene navike učenika

Istražili smo prehrambene navike učenika.

U okviru projekta #samozdravdičips koji provodi učenička zadruga COOL – kolektiva istražili smo prehrambene navike učenika. Uz podršku projektnog tima i razrednika i razrednica anketu su kreirale, provele i obradile te pripremile prikaz rezultata profesorice Kristina Čavić i Nina Plažanin.
Dragocjeni su i zanimljivi dobiveni podaci, a uskoro će biti prezentirani i ostalim nastavnicima i učenicima.
Uglavnom, 81% učenika ističe da im je zdrava prehrana bitna, 65% navodi da bi rado pojelo zdravi obrok ili međuobrok u školi da im je dostupno, 34% ne dobije džeparac za obrok u školi, 36% navodi da je često gladno u školi…
Rezultati su to koji zahtijevaju definitivno detaljniju analizu, ali odličan povod za razgovor o ovoj temi.
Inače, anketa je provedena u okviru projekta koji za cilj ima promicanje i poticanje zdrave prehrane kod učenika i usmjerena je i na konzumiranje zdravih međuobroka. Upravo zato, u školi je nabavljen stroj za sušenje voća i povrća te će se učenici s nastavnicima okušati u proizvodni zdravog čipsa od jabuka.

OM

Dijelite ovu objavu:
Skip to content