Reciklirali smo stari papir

Na satu Poznavanja robe u 3. a razredu učenici su se 12. rujna 2023. upoznavali s postupkom recikliranja papira. U okviru cjeline posvećene papiru uvježbavali su postupak izrade papira od starog, iskorištenog i izrezanog papira. Nastavnica Ivana Štiglić na pripremnom satu pokazala je učenicima videozapis koji je nastao u našoj školi prije nekoliko godina, a u kojemu su prikazane sve etape izrade papira. Dala im je sve potrebne upute, a potom su oni samostalno izrađivali papir. Međusobno su si pomagali i upućivali jedni druge u detalje i korake koji će im omogućiti da naprave što ljepše i pravilnije listove papira. U organizaciji radionice sudjelovala je i knjižničarka Tatjana Kreštan koja je dokumentirala tijek radionice i koja će za zainteresirane učenike organizirati likovnu radionicu na izrađenom papiru. Ova radionica dio je projekta posvećenog Europskom tjednu održivog razvoja (#ESDW2023) koji se provodi u našoj školi pod nazivom “Papir pravimo, maštu slavimo!”.

Skip to content