Prvi savjetnički posjet “Škole za život” – Aktivno učenje i vrednovanje

14. studenog u našoj školi održan je Prvi savjetnički posjet u “Školi za život”, a tema je bila Aktivno učenje i vrednovanje.

U savjetnički posjet došle su nam Irena Pavlović, prof. savjetnica iz Srednje škole Čazma i Ljiljana Vidmar, prof. – pedagoginja iz Gimnazije Nova Gradiška.

Savjetnički posjet odvijao se kroz prezentacije i radionice, a predavačice su iznosile konkretne primjere i bile otvorene za pitanja. Posjet je održan kao podrška provedbi Cjelovite kurikularne reforme. U radionicama su obuhvaćene situacije u kojima možemo primijeniti vrednovanje za učenje i vrednovanje kao učenje, uočiti važnost jasne i konkretne povratne informacije za učenike, kako osmisliti aktivnosti za učenike, izraditi sastavnice i kriterije u rubrikama za vrednovanje te primijeniti refleksiju s ciljem unapređenja vlastitog vrednovanja u nastavi.

NV

Dijelite ovu objavu:
Skip to content