Prodaja palačinki za Marijine obroke

Marijini obroci osiguravaju školske obroke djeci u najsiromašnijim zajednicama svijeta. U tim zemljama djeca ne pohađaju školu zbog siromaštva i gladi. Marijini obroci pomažu djeci da se prehrane i da idu u školu te steknu obrazovanje i povećaju si izglede za bolju budućnost. Većini djece to je jedini obrok u danu. Da bi jedno dijete cijelu godinu imalo hranjivi obrok u školi potrebna su samo 22 eura.

Upravo zato su naši zadrugari iz 3.b razreda zajedno sa voditeljicom Jadrankom Rosić odlučili peći palačinke i sav prihod od prodaje donirati za Marijine obroke. Sve sirovine potrebne za palačinke učenici su donijeli od kuće. Zadrugari su vješto pekli i okretali palačinke pa se školom brzo proširio poznati miris koji  je, pod odmorom, privukao učenike na štand sa palačinkama. Bilo je tu palačinki punjenih pekmezom, ali i čokoladnim namazom. Bez obzira čime bile punjene nestajale su jako brzo. Nakon što su prodane sve  palačinke, svi su bili zadovoljni. I učenici koji su pekli i učenici koji su kupili palačinke. Svatko od njih je na svoj način doprinio  ovoj vrijednoj akciji.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content