Predavanje o medijskoj pismenosti za nastavnike

Prof. dr. sc. Danijel Labaš održao predavanje “Izazovi medijske pismenosti”

Prof. dr. sc. Danijel Labaš, pročelnik Odsjeka za komunikologiju pri Fakultetu hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu i predsjednik “Djece medija”, projekta Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu održao je 30. ožujka 2022. u našoj školi predavanje za profesore pod nazivom “Izazovi medijske pismenosti”. U svom predavanju dotaknuo je sve važne teme vezane uz suvremene medije, njihove pozitivne i negativne aspekte. Naglasak je bio na mladima, na populaciji srednjoškolaca koji su duboko uronjeni u digitalni svijet i svijet medija, koji obiluje opasnostima od različitih oblika manipulacije. U svom pregledu suvremenih pojava vezanih uz internet, “epidemiju” pametnih telefona, ovisnost o internetu i potrebi za povezanošću, slanju neželjenih sadržaja, cyberbullyingu i dr. naglasak je stavio na osvještavanje ove problematike i ulogu prosvjetnih djelatnika u pružanju pomoći mladima. Važno je reći da se nekim od neželjenih pojava na internetu može odgovoriti primjerenom pomoći, koju pruža Utočište mladih online, kojemu se svaki pojedinac može obratiti, a nalazi se na poveznici: UTOČIŠTE MLADIH ONLINE. Ovom zanimljivom i korisnom predavanju prisustvovalo je dvadesetak nastavnika naše škole, a održavalo se u okviru preventivnih programa, koje organizira i provodi pedagoginja naše škole, profesorica Ornela Malogorski, uz pomoć knjižničarke Tatjane Kreštan i ravnateljice Nataše Vibiral.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content