Posjetili smo Gradski muzej Bjelovar

U sklopu projekta „Panonski kitovi“ dio učenika zadrugara 2. a i 3. b razreda u pratnji knjižničarke Tatjane Kreštan posjetio je 6. lipnja 2023. Gradski muzej Bjelovar kako bi se upoznali s poviješću svoga grada i zavičaja. Uz stručno vodstvo djelatnika Muzeja obišli su stalni postav koji uključuje nalaze i artefakte iz antike i srednjeg vijeka, pregled povijesnog razvoja grada od osnutka do Domovinskog rata, etnološku zbirku te sobu s izborom radova najvećih bjelovarskih umjetnika: Naste Rojc, Ede Murtića, Ive Friščića i Vojina Bakića.

Kustos Mario Jalšovec upoznao ih je i s pregledom razvoja trgovine na području Bjelovara kroz povijest, što im je kao učenicima trgovačke škole primjereno i koristi njihovoj općoj kulturi. Zahvaljujemo mu na iscrpnim pojašnjenjima i zanimljivim informacijama kojima smo obogatili svoje poznavanje zavičaja, a Gradskom muzeju Bjelovar na suradnji.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content