Pohvaljen literarni rad našeg učenika Ivana Gabrijela Turčića

Literarni rad našeg učenika Ivana Gabrijela Turčića (2. b razred) pohvaljen je na prvom Međunarodnom literarnom natječaju “Ljepota zavičajne riječi” koji je organizirao Ogranak HPKZ-a Bjelovar. Tema ovogodišnjeg natječaja su bili stihovi bjelovarskog autora Željka Sabola:

Tko zna gdje su dani ti

kad smo sretni bili mi?

Nije lako kad si sam,

ja to znam!

Inspiriran ovih stihovima učenik je napisao pjesmu Bilogorski rodni kraj koje je stručno-prosudbeno povjerenstvo za srednje škole i pohvalilo te će rad biti objavljen u digitalnom zborniku u izdanju Ogranka HPKZ-a Bjelovar.

Proglašenje nagrađenih i pohvaljenih radova je bilo u IV. osnovnoj školi Bjelovar 29. 11. 2022. kada je organiziran i prigodni program, a Ivan je pročitao svoj rad. Mentorica je profesorica Andrea Štefanec.

Na natječaju su sudjelovali i učenici Mateo Milošević i Anja Pogledić. (foto: Štefan Brajković, Nataša Vibiral).

Dijelite ovu objavu:
Skip to content