Otvorena izložba Mire Boroš

U školskoj knjižnici predstavili smo stvaralaštvo likovne pedagoginje Mire Boroš

Prelistajte DEPLIJAN IZLOŽBE!

Na svečanom otvorenju izložbe u školskoj knjižnici 3. listopada 2018. daruvarsku umjetnicu Miru Boroš ukratko je predstavila knjižničarka Tatjana Kreštan. O autoričinu opusu govorio je akademski slikar Mato Gereci, koji je napisao predgovor njenom ciklusu “Život s bojama”. Govorio je o rasponu tema autoričina likovnog interesa, omiljenim bojama, tehnikama koje rado koristi, specifičnostima pojedine tehnike i pristupu motivima. Učenicima i svim prisutnim posjetiteljima uspio je dočarati “nevidljive niti” stvaralačkoga postupka i izazvati interes za doživljaj likovnog djela. U ime Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar kao organizatora ove izložbe nazočne je pozdravio zamjenik ravnateljice Dario Malogorski, a u ime Bjelovarsko-bilogorske županije izložbu je otvorila zamjenica župana, gospođa Tanja Novotni Golubić.
Na izložbi su bili učenici 2. a, 2. b i 2. c razreda u pratnji profesora Ivana Bodiša, Ivane Štiglić i Daniele Ivanov Štimac, naše profesorice u mirovini te ostali cijenjeni gosti. Zahvaljujemo svima na dolasku, a autorici Miri Boroš na tome što je odlučila svoje stvaralaštvo predstaviti u našoj knjižnici!

Dijelite ovu objavu:
Skip to content