Origami radionica

Učenici 3. b razreda su na satu Poznavanja robe, za kraj nastavne cjeline o papiru i proizvodima od papira,  zajedno s nastavnicom Ivanom Štiglić otputovali u čaroban svijet origami umjetnosti.

Origami radionica omogućila je bolje upoznavanje ove tradicionalne  japanske vještina savijanja papira. Kažu da je origami (jap. 折り紙 oru=savijanje, kami=papir) nastao u Kini početkom 2. stoljeća, odmah nakon izuma papira.  No, origami je svoj pravi procvat doživio u Japanu u kojem je i danas jako popularan i ima status nacionalne umjetnosti. U početku je  origami u Japanu bio povlastica bogatih.

Učenici su marljivo izrađivali figure životinja, ljudi ili predmeta. Svi su  prionuli savijanju papira i  ponosno  pokazivali  svoje radove.

Na kraju su učionicom „zavladali“  ždralovi, labudovi, ptice, šišmiši, slonovi, dinosauri, puno žaba i leptirića.

Ako smo vas zainteresirali uzmite papir u ruke, kliknite  na neki od brojnih YouTube tutoriala i izradite svoju prvu papirnatu čaroliju. Razveselit  ćemo  se  ako svoje radove podijelite s nama.

Ivana Štiglić