Održan program “Čitaj mi, čitam ti!”

Čitanje naglas održano u školskoj knjižnici

U Mjesecu hrvatske knjige knjižnica Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar pripremila je nekoliko programa za poticanje čitanja. Prvi među njima je program čitanja naglas “Čitaj mi, čitam ti!”, koji je održan 28. listopada 2019. u suradnji knjižničarke Tatjane Kreštan, profesorice Hrvatskoga jezika Sanele Baršić te pedagoginje Ornele Malogorski. Učenicima 2. c razreda i zainteresiranim učenicima 3. a profesorice su čitale naglas svoje omiljene autore i autorice. Tako su učenici mogli čuti ulomke iz knjige Zašto sam vam lagala, autorice Julijane Matanović, za koju se odlučila profesorica Baršić s obzirom na to da joj je autorica bila sveučilišna profesorica i stoga što voli njezinu književnost. Knjižničarka je odabrala argentinskog književnika Jorgea Bucaya stoga što su njegove priče zanimljive i omiljene u cijelom svijetu, ali i zbog činjenice da je ove godine gostovao u Zagrebu na Festivalu svjetske književnosti kao jedan od vrlo čitanih pisaca u Hrvatskoj. Pročitala je dvije priče iz zbirke Ispričaj mi priču. Pedagoginja je predstavila nekoliko omiljenih naslova, skrenuvši pozornost učenicima na knjigu Sofijin svijet Josteina Gaardera, koju je voljela kao srednjoškolka. Zbog aktualnosti tematike za čitanje naglas odabrala je knjigu Danci i stranci Kristine Volsperger Danilovski, koja govori o iskustvima življenja u Danskoj iz perspektive strankinje u toj zemlji.
U vrlo ugodnoj atmosferi u kojoj su profesorice otkrile dio svojih čitateljskih interesa učenicima proteklo je ovo druženje s književnošću.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content