„Od Boomera do Zoomera: generacijske razlike u svakodnevnom životu”

U okviru preventivnog projekta “Zdravlje prije svega” najveći dio odnosi se na brigu o mentalnom zdravlju i boljem razumijevanju sebe i drugih. Jedno takvo predavanje o mentalnom zdravlju za nastavnike održala je prof. dr. sc. Nataša Jokić Begić 8. svibnja 2023. u našoj školi.

Kroz predavanje pod nazivom „Od Boomera do Zoomera: generacijske razlike u svakodnevnom životu“ objasnila je razloge generacijskih razlika među ljudima s naglaskom na socijalne promjene zadnjih 60-ak godina koje su dovele do promjena u doživljavanju i ponašanju među pripadnicima različitih generacija. Prezentirala je i sasvim konkretne savjete kako generacijske razlike učiniti prednošću, a ne razlogom za sukobe. Govorila je o važnosti mentalnog zdravlja i brizi koju mu moramo posvetiti s naglaskom na to kako se nositi s izazovima svijeta u kojemu živimo, kako pomoći sebi i učenicima, kako bolje razumjeti ljude oko sebe.  

Uz naše nastavnike ovom inspirativnom  predavanju su se pridružili i nastavnici i stručnih suradnici drugih škola.

Ornela Malogorski

Dijelite ovu objavu:
Skip to content