Nova likovna radionica u knjižnici zaokružena izložbom

Okupljanje i zajedničko slikanje pred kraj nastavne godine

Na radionici održanoj 9. lipnja 2022. okupilo se dosad najviše učenica zainteresiranih za slikanje. Na recikliranom papiru koji je izrađen tijekom svibnja u suradnji profesorica Ivane Štiglić i Tatjane Kreštan učenice su naslikale omiljene motive iz prirode. Svoj doživljaj ljepote prirode slikajući temperama iskazale su Martina Djuranić iz 2. a, Lucia Ćurković, Ana Razum i Marina Smiljanović iz 3. a te Antonija Križanec iz 3. b. Učenicama se pridružila i profesorica Spomenka Bohaček. U opuštenoj i veseloj atmosferi svi su se međusobno bolje upoznali i proveli vrijeme u stvaralaštvu. Radionicu je organizirala knjižničarka Tatjana Kreštan i postavila izložbu u predvorju škole. Postav radova osmišljen je u obliku mobila koji vrtnjom oko svoje osi proizvode dinamiku izmjene lica i naličja slike. Za vrijeme odmora ili prolaskom kroz predvorje učenici i profesori mogu promatrati mobile i uživati u pejzažima koje su naslikali učenici.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content