Nastavna priprema za temu Selfie fenomen

Nastavni materijali za sat medijske pismenosti Selfie fenomen

Učenici rado izrađuju selfie fotografije i objavljuju ih na društvenim mrežama. Što stoji iza te potrebe za objavom vlastitoga lika na društvenim mrežama? Koja je psihološka i sociološka dimenzija ovoga fenomena? Kako su ljudi ovjekovječivali svoj odraz prije pojave fotoaparata i pametnih telefona? Odgovore na ova pitanja možete pronaći u prezentaciji knjižničarke Tatjane Kreštan. Sat medijske pismenosti posvećen ovom fenomenu održala je na nastavi Hrvatskoga jezika u 2. a razredu, a svoja iskustva oblikovala u izlaganje koje je održala na 33. Proljetnoj školi školskih knjižničara 15. travnja 2021. na platformi Zoom. Nastavni materijali (prezentacija, nastavna priprema, radni listići) za ovu temu nalaze se na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje i slobodno je preuzimite iz mape 

Predavanja sa skupa 2. dan.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content