Naša škola odabrana za sudjelovanje u projektu “Čitam lakše!”

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu provodi projekt “Čitam lakše!” u kojemu digitalne sadržaje iz različitih zbirki NSK prilagođava u format lagan za čitanje. U prvoj godini projekta sudjeluje 150 školskih i narodnih knjižnica koje svojim korisnicima omogućuju pristup sadržajima prilagođenim osobama s disleksijom i teškoćama čitanja. Među tim školama našla se i Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar, što nas posebno veseli. Učenici koji imaju teškoće u čitanju digitalnih sadržaja mogu koristiti u školskoj knjižnici aplikaciju Lexie tijekom godine dana, koliko traju prava na besplatnu licenciju. U okviru aplikacije Lexie dostupna su djela iz digitalnih zbirki NSK te zbirke s e-Lektirama, klasicima i kratkim pričama. Prezentaciji projekta u NSK-u 10. studenoga 2022. prisustvovali su predstavnici svih knjižnica koje su uključene u projekt.

Skip to content