Mobilnost učenika u Erasmus+ projektu “3C on practice in Italy”

Praktična nastava u Milanu je u tijeku

U okviru Erasmus+ projekta „Izazovi komercijalista iz Hrvatske na praksi u Italiji“ 12 učenica i 3 učenika 3.a i 3.b razreda obavljaju praktičnu nastavu u 6 tvrtki u Milanu. Od planirana tri tjedna praktične nastave pri kraju smo drugog tjedna. U pratnji su im profesorica Mihaela Polančec i profesor Mario Šavorić koji je ujedno i voditelj Erasmus+ tima naše škole.
Izazova je zaista puno, od privikavanja na zajednički život, ritam ustajanja, korištenje javnog prijevoza, putovanje na posao i sa posla, komunikacija na stranom jeziku, različiti radni zadatci, dokumentacija i aplikacije na stranom jeziku do razvrstavanja kućnog otpada ili novih okusa talijanske kuhinje.
Stjecanjem raznih iskustava šire se vidici i jača samopouzdanje. Obilsakom grada Milana i njegovih znamenitosti upoznaje se njegova bogata povijesti, vrlo živa i zanimljiva sadašnjosti te način života u jednoj Europskoj i svjetskoj modnoj metropoli. Praktična nastava prilika je za primijeniti teorijska znanja, proširiti ih, osjetiti radnu atmosferu, vidjeti kako to drugi rade, …
Za 9 dana je povratak vesele ekipe, jedva čekamo o svemu čuti više iz prve ruke!
Više o dnevnim aktivnostima ekipe u Milanu na FB stranici Erasmus+ KTŠ Bjelovar https://www.facebook.com/ktsbjelovar.erasmus/

Pripremila
Sanja Papić
Bjelovar, 17.01.2020.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content