Medijska pismenost u našoj školi!

Razgovarali smo o lažnim vijestima, stereotipima i prikazu ljepote, utjecaju influencera…

Tridesetak učenika prvih, drugih i trećih razreda naše škole sudjelovalo je na radionicama medijske pismenosti koje su vodili stručnjaci Društva za komunikacijski i medijsku kulturu i Djeca medija Irena Petrović i Ivan Nekić. Teme o kojima su učenici slušali bile su: Lažne vijesti, Stereotipi i prikaz ljepote te Utjecaj influencera. Bilo je korisno, poučno i zabavno. Kako i zašto nastaju lažne… samo su neke od tema o kojima su učenici raspravljali, slušali izlaganje i radili radionički kako bi što više osvijestili važnost medijske pismenosti.

Radionice su organizirale knjižničarka Tatjana Kreštan i pedagoginja Ornela Malogorski u okviru preventivnog projekta “Zdravlje prije svega”.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content