Mala škola novinarstva

Ovogodišnji Dani Matice hrvatske u Bjelovaru počinju održavanjem radionica novinarstva za učenike srednjih škola. Organizator radionica je Ogranak Matice hrvatske u Bjelovaru, uz potporu Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar.

Radionice će se održati 23. i 24. veljače 2023. godine s početkom u 13 sati (do 16 sati) u prostorima Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar (Poljana dr. Franje Tuđmana 9, Bjelovar). Voditeljica radionica je gospođa Sanja Klinac, magistra novinarstva, samostalna novinarka.

Cilj radionica je osposobljavanje učenika srednjih škola za izradu kvalitetnijih članaka za objavu u različitim medijima o događanjima u njihovim školama.

Zainteresirani učenici mogu se javiti ravnateljici na e-email natasa.vibiral@skole.hr do 15. veljače.

Ishodi radionica:

  • polaznici će se upoznati s osnovnim načelima novinarstva
  • polaznici će se upoznati s osnovnim novinarskim fomama
  • polaznici će moći samostalno napisati tekst u novinarskoj formi
Dijelite ovu objavu:
Skip to content