Jesenja radionica u knjižnici uz Europski tjedan održivog razvoja

U školskoj knjižnici okupili su 22. rujna 2023. učenici 3. b na zajedničkom druženju uz slikanje i poeziju. Radionica je organizirana u povodu Europskog tjedna održivog razvoja pod nazivom “Papir pravimo, maštu slavimo!”, kojim se naša škola pridružuje svojim aktivnostima. Učenici su slikali na recikliranom papiru motive vezane uz prirodu, okoliš i ljepote koje nas okružuju. Prevladale su jesenje boje, ali atmosfera nije bila sumorna. U veselom i opuštenom ozračju protekla je radionica na kojoj je nastala čak i zajednička pjesma “Žuti jastuk”. Sudjelovali su: Natalia Turkalj, Marija Palatinuš, Kristina Hrastić, Lorena Mučić, Magdalena Tašić, Mateo Milošević, Ivan Gabriel Turčić, Lorena Tomić i Martina Kopanji. Pridružile su im se i nastavnica Natalija Konir Ladović te ravnateljica Nataša Vibiral. Aktivnosti u sklopu tjedna održivog razvoja organizirale su nastavnica Ivana Štiglić i knjižničarka Tatjana Kreštan.

U sklopu obilježavanja Europskog tjedna održivog razvoja (#ESDW2023) voditeljice projekta prionule su izraditi edukativne postere koje su im pomogle oblikovati učenice 3. a: Vanessa Jambreković, Daria Medvar, Antonija Jozić, Lana Peternac i Helena Pintarić. Svi učenički kreativni radovi i posteri izloženi su u međukatu škole na četiri panoa. Evaluacija projekta može se pogledati na panou u zbornici, gdje su učenici iskazali svoje dojmove s radionice i zajedničkog druženja u knjižnici.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content