Izlet u Nacionalni park Plitvice

U petak 6. listopada 2023. uputili smo se na izlet povodom svjetskog Dana učitelja u Nacionalni park Plitivice. Divan sunčan dan bio je kao stvoren za boravak u prirodi. Na izletu su nam se priključile i naše umirovljene kolegice.

Plitvička jezera proglašena su prvim nacionalnim parkom još davne 1949. godine pa su ona najstariji, a ujedno i najveći nacionalni park Republike Hrvatske. Iznimna prirodna ljepota oduvijek je privlačila zaljubljenike u prirodu. Nekoliko rijeka koje prolaze kroz sedrene barijere i stvaraju jezera, pa opet nastavljaju svoj put predstavljaju jedinstvenu univerzalnu vrijednost zbog kojeg su 1979. stavljena i na UNESC-ov Popis svjetske baštine.

Šetnja po stazama pored i iznad vode, vožnja brodom po tirkiznim jezerima s kristalno čistom vodom na svježem zraku, sve nas je oduševila.

Parkom nas je provela ljubazna voditeljica Irena koja nas je uputila na sve vidikovce s kojih se pruža predivan pogled koji oduzima dah i nudi priliku za prekrasne fotografije.

Na povratku s izleta svi smo zaključili da je ovo bio divan dan, dan za sjećanje.

NV

Dijelite ovu objavu:
Skip to content