Isprobali smo aplikaciju Lexie

Noć knjige koja ove godine ima temu “Sanjaju li roboti električne knjige?” propitkuje fenomen umjetne inteligencije. Stoga je ovo bila prilika da učenici upoznaju aplikaciju Lexie za lakše čitanje koju je škola dobila na korištenje od Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu u projektu “Čitam lakše!”.

Učenici 2. a razreda Noć knjige obilježili su u knjižnici u pratnji nastavnice Natalije Konir Ladović 21. travnja 2023., kada su upoznali aplikaciju Lexie. Na djelu su mogli vidjeti i čuti umjetnu inteligenciju koja im je čitala književno djelo. Učenici su u razgovoru s knjižničarkom iznosili svoje dojmove i zapažanja o prednostima i manama ovakvog oblika recepcije književnih djela.

Važno je podsjetiti da učenici koji imaju teškoće čitanja aplikaciju Lexie mogu koristiti u knjižnici u vrijeme kada im to odgovara.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content