Edukacija “I moj glas je bitan” za učenike završnih razreda

Državno izborno povjerenstvo (DIP) provodi projekt edukacije mladih birača “I moj glas je bitan!” u koji se i ove godine uključila naša škola. Projektom se želi osvijestiti učenike završnih razreda srednjih škola o važnosti njihovog biračkog prava te ih potaknuti da sudjeluju na izborima.  

Poseban je naglasak stavljen na izbore koji bi se trebali održati tijekom 2024. – izbore za Europski parlament, parlamentarne i predsjedničke izbore. Projekt se provodi uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Posjetu predstavnica Državnog izbornog povjerenstva organizirala je prof. Mihaela Polančec, nastavnica Politike i gospodarstva, a u edukaciji su sudjelovali učenici 3. c, 4. a i 4. b razreda. Učenici su saznali sve o organizaciji i provedbi izbora, a predavačice su pripremile i simulaciju biračkog mjesta, u kojoj su učenici mogli probati i vidjeti koje su sve radnje potrebne da bi se glasovanje moglo ispravno provesti.

NV

Dijelite ovu objavu:
Skip to content