Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 

U utorak, 18. travnja 2023., naših je sedam učenica i jedan učenik pristupilo polaganju ispita
iz njemačkoga jezika pod nazivom Fit in Deutsch A1 u Goethe-Institutu u Zagrebu.

Za položeni ispit dobiva se službeni i međunarodno priznati certifikat Goethe – Instituta koji je dokaz osnovnog poznavanja jezika.

Za ispit su ih pripremale profesorice Valentina Herčeki i Mirela Alebić.

Aktivnosti pripremanja počele su još u 1. polugodištu kada je svaka profesorica upoznala učenike

kojima predaje s konceptom ispita, načinom priprema i svrhom dobivanja takve vrijedne potvrde.

Naravno, da bi se izašlo spremno na ispit, trebalo je pored redovne nastave uložiti dodatne sate vježbi raznih vrsta zadataka i biti motiviran i voljan kontinuirano raditi na sebi tj. svom znanju, a radilo se i nekoliko subota, pod proljetnim praznicima i online u sustavu MS Teams gdje su im cijelo vrijeme bili na raspolaganju razni materijali za samostalan rad koji se itekako podrazumijeva kod ove vrste
pripremanja.

Sigurno je bilo još potencijalnih kandidata koji bi položili ovaj ispit, ali nisu bili dovoljno
sigurni u svoje sposobnosti i nije ih se moglo nagovoriti da pokušaju.

Vjerujemo da učenici koji su se iskušali po prvi puta u ime naše škole imaju puno pozitivnih dojmova te da će podijeliti svoje iskustvo i nagovoriti iduću generaciju da testira svoje znanje na ovakav način već naredne školske godine. Puno je razloga da se to dogodi, a najvažniji se tiče poslovne budućnosti budućih i komercijalista i prodavača jer posjedovanje ovog certifikata omogućuje im bolju konkurentnost i dobivanje posla na tržištu rada u mnoštvu tvrtki u Hrvatskoj koje potječu iz Njemačke ili Austrije te će uvijek dati prednost pri zapošljavanju pojedincima koji će se istaknuti makar i temeljnim znanjem njemačkoga jezika koji će ih odvesti na više stepenice u napredovanju i zarađivanju. Pohvaljujemo sve kandidate koji su ove godine sudjelovali u polaganju ovog ispita te će za to biti i nagrađeni lijepim ocjenama.

Sudjelovali su sljedeći učenici:

1.b – Kristina Jaković, Anja Pogledić, Lea Varga

2.b – Lorena Tomić

3.b – Marija Mekovec, Josip-Ivan Perić, Antonija Tomić

4.b – Samantha Matanović 


Mirela Alebić, prof. mentor

Dijelite ovu objavu:
Skip to content