Državno natjecanje iz engleskog jezika

U Vinkovcima je od 19. do 21. travnja u Osnovnoj školi “Antun Gustav Matoš” održano Državno natjecanje iz engleskog jezika. Na natjecanje je pozvano 119 učenica i učenika osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Na natjecanju je u pratnji učenika bilo i 109 mentora i 27 članova državnog povjerenstva.

Jedna od 20 pozvanih učenika na državno natjecanje u kategoriji 2B bila je i naša učenica Lana Ivana Krčma iz 2. b koja je na županijskom natjecanju osvojila prvo mjesto. Svi pozvani imali su riješenost testa iznad 85%.

Ispit na državnom natjecanju se sastoji od čitanja, slušanja, pisanja, govora i uporabe jezika. Lana Ivana je osvojila 11. mjesto, a mentor je bio profesor Jurica Korade. Čestitamo Lani i mentoru.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content