Donacija za njuškice u Vau Vau

Prikupili smo sredstva za Vau Vau i razveselili njuškice!

U povodu Svjetskog dana zaštite životinja koji se obilježava 4. listopada, u našoj školi provedena je humanitarna akcija za udrugu Vau Vau iz Predavca. U akciju su prvi krenuli učenici 2.a razreda koji su sa svojom razrednicom Kristinom Čavić prikupili novac za kupnju hrane i izradili plakate. Sadržajem plakata podsjetili su nas da živimo okruženi životinjama, kojima vrlo često svojim aktivnostima uništavamo i oduzimamo staništa, ugrožavamo im živote ili ih ostavljamo.
Humanitarnoj akciji se odmah pridružila i učenička zadruga „COOL – kolektiva“, ostali učenici i nastavnici škole. Prikupljena su značajna novčana sredstva za koja su kupljena suha hrana, konzerve, salame i grickalice za pse. Sve to su u Predavac odnijeli učenici Mislav (2.a), Antonio (2.b) i Klara (3.a) u pratnji nastavnica Ivane Štiglić i Spomenke Bohaček. Tamo nas je dočekala vesela ekipa zvana „dvorištari“, predivni Zen, Aron, Šilja. Ne zna se tko je bio sretniji, oni ili mi. Nakon maženja i igranja vratili smo se, punog srca, svojim obavezama znajući da smo tim njuškicama, a i ljudima koji brinu o njima, bar malo olakšali život. Budemo opet. Sigurna sam.

Ivana Štiglić

Dijelite ovu objavu:
Skip to content