Čitanje naglas u Godini čitanja 2021.

Učenici 3. a sudjelovali u programu čitanja naglas

U školskoj knjižnici održan je program čitanja naglas za učenike trećeg razreda komercijalista. Program je osmišljen u povodu Godine čitanja 2021. i realiziran u sklopu Sata razrednog odjela 3. a s njihovom razrednicom Spomenkom Bohaček. Učenici su dobili informacije o kampanji Godina čitanja 2021. i upute vezane uz tijek aktivnosti. Profesorica Bohaček odabrala je nekoliko priča iz knjige Ispričat ću ti priču, autora Jorgea Bucaya, nakon čega je uslijedio spontani razgovor s učenicima o dojmovima koje su u njima izazvale ove priče, o univerzalnosti tih priča i poukama koje one donose. Knjižničarka Tatjana Kreštan učenike je upoznala sa pjesništvom sveučilišnog profesora Krešimira Bagića i pročitala im pjesmu iz zbirke Trebalo bi srušiti zidove. Tom je zbirkom zaokružena glavna misao namjene ovoga programa, a to je ostvarenje bliskosti i suradnje, približavanje učenicima svijeta književnosti, uživanje u lijepoj riječi te otkrivanje čitateljskih interesa profesora.

Dijelite ovu objavu:
Skip to content