“Budi svoj” za roditelje

Zavod za javno zdravstvo Bjelovarsko-bilogorske županije od 2014. godine provodi projekt “Budi svoj”. Projekt se provodi u suradnji Bjelovarsko-bilogorske županije, udruge Like i Budem te Kluba liječenih alkoholičara, a financiran je od strane Ministarstva zdravstva. U projektu sudjeluju sve srednje škole naše županije te nekoliko predškolskih ustanova. Cilj projekta je poboljšanje kvalitete života, usvajanje zdravih i konstruktivnih stilova života, aktivno mijenjanje štetnih navika i stavova, podizanje razine samosvijesti i odgovornosti u očuvanju vlastitom i tuđeg zdravlja, senzibilizacija građana, stručnjaka i predstavnika lokalne zajednice na probleme ovisnosti.

U dijelu rada sa srednjim školama obuhvaćeni su učenici prvih razreda i roditelji.

Tijekom prvog polugodišta u našoj školi održani su roditeljski sastanci na kojima je bilo riječi o odnosu dijete-roditelj, mogućnostima podrške, izazovima koje donosi odrastanje i srednja škola te kako se nositi s tim izazovima, ali i o prepoznavanju vlastitih ponašanja i upravljanje istim. O tome je s roditeljima razgovarala psihijatrica dr. med. spec. Iva Manestar.

Ovakve informacije i razgovori korisna je podrška roditeljima kada ta uloga nije nimalo jednostavna.

Ornela Malogorski

Dijelite ovu objavu:
Skip to content